ZŠ - záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka

Ve čtvrtek 19. května jsme se vypravili do Pasíček, kde mladší žáci měli program Co se děje v úlu? a starší žáci program Brána do pravěku.

V expozici zachráněných zvířátek si děti se zájmem prohlédly   např. kavku obecnou, sokola stěhovavého, kunu skalní a lesní, činčilu vlnatou, výra velkého, motáka pochopa a lužního, káně lesní, veverku obecnou, kalouse ušatého, puštíka obecného, raroha velkého, poštolku obecnou, labuť velkou, krkavce velkého, rysa ostrovida, lišku obecnou, jezevce lesního,… Nesmíme zapomenout i na páva Karla a nerozlučnou dvojku pštrosa Pepinu a prase Blaženu. Od paní průvodkyně se dozvěděly mnoho zajímavostí ze zvířecího světa, čím zvířátka krmit – nebo naopak nekrmit apod.

Příjemná byla procházka i kolem místních rybníčků s mnoha žabičkami a možnost si pohrát na dětském hřišti na prolézačkách. Radost udělal i nákup drobných suvenýrů.

Fotky - odkaz - zde